wtorek, 14 kwietnia 2020

Inaczej piszę, niż słyszę.

Witam Cię kochanie!   
Jak Twój zapał do pracy?
Chyba każdy trochę się rozleniwił, przez te święta...
Ale niestety, to co dobre, szybko się kończy i nadszedł czas na naukę.
Postaram się, nie za bardzo Cię męczyć :)




Zaczniemy od matematyki i logicznego myślenia.
Rozwiązania zadań nie zawsze są proste i oczywiste. Czasami trzeba na nie spojrzeć inaczej.
Jak?
Sprawdzimy....
Proszę Cię, otwórz podręcznik na stronie 17.
Zadanie 1. Dzieci wybrały się na zakupy do sklepu dla zwierząt i kupiły rzeczy dla swoich pupili. 
Najpierw odczytaj ile zapłacili za całe zakupy 
  • Wiktor 
  • Kuba
  • Edyta
  • Monika 
Teraz na podstawie ilustracji ustal, ile kosztują poszczególne, zakupione rzeczy.

Pierwszy przykład rozwiążemy wspólnie!!! 
Wiktor wydał 27 zł 
Wiemy, że za smycz zapłacił  7 zł  
Naszym zadaniem jest obliczenie ile kosztuje jedna zabawka dla psa?
Od czego zaczynamy? 
Odejmujemy od całości wydanej kwoty,  koszt smyczy.
27 zł - 7 zł = 20 zł 
Dzięki temu dowiadujemy się, że na 2 zabawki Wiktor wydał 20 zł. 
Teraz ostatnia cześć obliczeń, czyli ustalenie ile kosztuje jedna taka zabawka.
20 zł : 2= 10 zł
Pozostała zapisanie odpowiedzi:
Odp.: Zabawka dla psa kosztuje 10 zł. 

Bardzo dobrze! 
Teraz spróbuj samodzielnie dokończyć to zadanie. 
Udało się?
Zadanie 2 str. 25/ ćwiczenia
Wykonaj to zadanie. Tym razem musisz wykazać się spostrzegawczością. 
W poszczególnych przykładach, będziesz musiał wykorzystać wcześniejsze obliczenia. 
Powodzenia!!!

Teraz czas coś przeczytać:)
Śmieszny tekst z podręcznika str.56.

W tym wierszu, przedstawione, są wyrazy w których
inaczej wymawiamy, a inaczej zapisujemy-  UBEZDŹWIĘCZNIENIE. 


Teraz przeczytaj tekst jeszcze raz. 
W każdej zwrotce rymowanki , odszukaj i zapisz, pary wyrazów, w których została wyjaśniona pisownia głosek, inaczej brzmiących np. żabka- żaba.


Pod linkiem ukryte jest bardzo podobne zadanie. 

Ostatnim zadaniem przewidzianym na dziś jest wykonanie potyczek ortograficznych. Znajdziesz je na stronie 64 i 65. 

Dziękuję Ci za dziś!







15 komentarzy:

  1. Zadania gotowe. Ale się wyspałem😀 Nikoś💯

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzień dobry zadania wykonane.
    Pozdrawiam Emilka.s

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam Liwia zadania zrobiła. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  4. ZADANIE WYKONANE!!!POZDRAWIAM!!:) MAJA Z

    OdpowiedzUsuń
  5. Witam po Świętach, zadania zrobione.
    Karolinka:)

    OdpowiedzUsuń
  6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  7. Kinga- zrobione ( zapomniałam o komentarzu ;) )

    OdpowiedzUsuń
  8. Uwaga! Przez usługę google.blogger (Blogger | blogger.com) został wysłany komentarz przez konto Google Miłosz Durajczyk
    Treść:

    Dzień dobry pani Marcelinko !
    Tu Miłosz D.
    Chciałem powiedzieć że zadania zrobione ;-)!

    Pozdrawiam
    Miłosz D.

    Data wysłania: 14.04.2020 o godzinie 15:26
    Przepraszamy za kłopoty.
    Zespół Blogger.com (blogger.google | blogger.com)

    OdpowiedzUsuń